Malta Festival Poznań 2023 grafika Bekarty

Festiwal Malta 2023: Poznań w rytmie teatru

Malta Festival Poznań 2023, który odbędzie się w dniach 28 czerwca – 2 lipca, zapowiada bogaty program teatralno-taneczny. Głównym hasłem 33. edycji festiwalu są „Geografie wyobraźni”. W ciągu pięciu dni zostanie zaprezentowanych blisko 50 wydarzeń, zlokalizowanych głównie w siedzibie Fundacji Malta oraz innych miejscach partnerskich i ulicach miasta.

Na festiwalu będzie można zobaczyć cztery spektakle teatralno-taneczne, ukazujące jak lokalność przekształca i jest przekształcana przez artystów. Wśród nich będzie spektakl „Yishun Is Burning” w reżyserii singapursko-niemieckiego artysty Choy Ka Faia, skupiający się na azjatyckim szamanizmie. Ana Pi, afrobrazylijska twórczyni, zaprezentuje „The Divine Cypher”, ukazujący haitańskie rytuały wudu. Performans białoruskiego performera Igora Shugaleeva, „Ich heiße Frau Troffea”, będzie opowiadał o nieustannym, bolesnym poszukiwaniu wolności. Patrick Zizy pokaże uliczne przedstawienie „Dandyism”, inspirowane kongijskim zjawiskiem saperów.

Głównym celem festiwalu jest ukazanie lokalności w świecie globalnych przepływów i transferów artystycznych. Inspiracją dla tego podejścia była twórczość Orhana Pamuka, zdobywcy literackiej Nagrody Nobla w 2006 roku. Jego powieść „Nazywam się Czerwień” posłużyła jako podstawa dla opery „Ja, Şeküre”, stworzonej przez Aleksandra Nowaka, która zostanie zaprezentowana na festiwalu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z Pamukiem.

Dodatkowo, publiczność zostanie zaproszona na paradę otwarcia, koncert finałowy, dyskusje, warsztaty, spektakle dla dzieci oraz wieczorne koncerty i silent disco w Centrum Festiwalowym. Bilety na spektakle są dostępne na platformie ToBilet.pl.


przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *