Festiwale teatralne

5 polskich festiwali teatralnych

Oto kilka najbardziej znanych polskich festiwali teatralnych:

  • Festiwal Teatralny „Malta” w Poznaniu – jest to jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce, organizowany od 1986 roku. Podczas festiwalu prezentowane są najciekawsze spektakle teatralne z całego kraju i zagranicy.
  • Festiwal Teatralny „Divine Comedy” w Krakowie – festiwal ten skupia się na sztukach komediowych i kabaretowych, a także na monodramach i stand-upach. Odbywa się on co roku w czerwcu i jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce.
  • Festiwal Teatralny „Kontakt” w Toruniu – festiwal ten został założony w 1994 roku i od tego czasu co roku prezentuje najciekawsze spektakle teatralne z Polski i zagranicy. Festiwal skupia się głównie na sztukach nowatorskich i awangardowych.
  • Festiwal Teatralny „Two Theatres” w Sopocie – jest to festiwal poświęcony sztuce teatralnej, który odbywa się co roku w sierpniu. Podczas festiwalu prezentowane są najciekawsze spektakle z Polski i z zagranicy.
  • Festiwal Teatralny „Camerimage” w Łodzi – jest to festiwal poświęcony sztuce filmowej i teatralnej, który odbywa się co roku w listopadzie. Podczas festiwalu prezentowane są najciekawsze spektakle teatralne oraz filmy z Polski i zagranicy.

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *