Soundela Festival: Ósma Edycja Pełna Muzycznych Emocji

Lubawa, 23-25 lipca 2024 – Soundela Festival, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych w regionie, powraca po raz ósmy, oferując trzy dni pełne warsztatów, koncertów i niezapomnianych jam sessions. Organizatorzy – Lubawska Grupa Muzyków, Urząd Miasta Lubawa oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie – zapowiadają wyjątkowe atrakcje dla miłośników muzyki w każdym wieku.

Warsztaty muzyczne: nauka od mistrzów

Tegoroczne warsztaty, odbywające się w budynkach Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej oraz Kina „Pokój”, będą prowadzone przez wybitnych muzyków i specjalistów z różnych dziedzin. Wśród prowadzących znajdą się m.in.:

  • Jacek Królik – wybitny gitarzysta, zawiadowca artystyczny i juror przeglądu zespołów,
  • Jakub Żytecki – mistrz gitary (zajęcia 24 lipca),
  • Ania Karwan, Monika Urlik, Małgorzata Oleszczuk – specjalistki od wokalu,
  • Tomasz Łosowski, Igor Faleckieksperci od perkusji,
  • Michał Grott – mistrz gitary basowej,
  • Krzysztof Herdzin – wirtuoz instrumentów klawiszowych,
  • Tomasz Kałwak – specjalista od homerecordingu i juror przeglądu zespołów,
  • Adam Nowak – ceniony songwriter.

Nowością tegorocznej edycji jest Soundela Junior – specjalna grupa wokalna dla najmłodszych adeptów sztuki muzycznej.

Jam session: muzyczne spotkania nad Sandelą

Wieczorne jam sessions odbędą się 23 i 24 lipca w „Nad Sandelą Hotel & Restauracja”. Początek spotkań zaplanowano na godzinę 20:00. To wyjątkowa okazja, by spotkać się z artystami, wspólnie muzykować i cieszyć się nieformalną atmosferą muzycznych improwizacji.

Konkurs muzyczny: szansa dla młodych talentów

Zwieńczeniem festiwalu będzie konkurs muzyczny, który odbędzie się 25 lipca od godziny 16:00. Po zakończeniu warsztatów, sześć zakwalifikowanych zespołów zaprezentuje swoje umiejętności podczas mini-koncertów. Jury, w skład którego wchodzą znani muzycy i specjaliści, wyłoni zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody i szansę na dalszy rozwój kariery muzycznej.

Pełne informacje i bilety

Szczegółowe informacje dotyczące programu festiwalu, warsztatów oraz konkursu można znaleźć na stronie internetowej Soundela Festival.

Soundela Festival to wydarzenie, którego nie można przegapić. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym muzykiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, ten festiwal oferuje coś wyjątkowego dla każdego. Do zobaczenia w Lubawie!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *